Kajenje in parodontalna bolezen
Kajenje, natančneje nikotin v cigaretah, prikrije simptome vnetih dlesni, ki vas običajno pripeljejo do zobozdravnika. Rdečina dlesni, oteklina, krvavitev in gnojni izcedek so pri kadilcih odsotni ali izraženi v manjši meri, zato kadilci pogosto poiščejo pomoč, ko je parodontalna bolezen že močno napredovala.
PRENESI POSEBNO POROČILO PARODONTALNA BOLEZEN
Ali se zavedate, da imate kot kadilec za 300 odstotkov večje večjo verjetnost, da izgubite svoje zobe?
Pripravili smo posebno poročilo, ki je namenjeno tistim, ki še vedno uživate v tobačnem razvajanju. Gotovo se zavedate, da biti kadilec pomeni veliko tveganje za marsikatero stanje. Tudi v ustih ni nič drugače. Kadilci najpogosteje spregledajo prvi simptom vnetja dlesni ali parodontalne bolezni – krvavitev. Zaradi tega kasneje poiščejo pomoč pri zobozdravniku, pogosto takrat, ko je že prepozno. Snovi v tobačnem dimu namreč krčijo žile in dolgoročno povzročajo zadebelitev povrhnjice. Situacijo še dodatno poslabša dejstvo, da je pri kadilcih sposobnost obnove tkiv bistveno težja.
Zapomnite si: brez zdravih ust in predvsem zdravih dlesni, tudi telo ne more biti zdravo. Še več. Po nekaterih podatkih vam lahko vneta dlesen življenje skrajša tudi za 10 let. Ta povezava je lahko pri kadilcih še toliko bolj usodna.
Vabimo vas, da se prijavite na spodnjem obrazcu in postanete del kluba zdravih nasmehov. Naša ekipa strokovnjakov bo poskrbela, da boste ohranili svoje zobe in izničili vpliv parodontalne bolezni na vaše zdravje.
Vas zanima več?
Samo za vas smo pripravili ekskluzivno Posebno poročilo, v katerem smo zgoščeno in pregledno zbrali vse mite, resnice in neizpodbitna dejstva o parodontalni bolezni v povezavi s kajenjem.
Preberite si:
- zakaj kadilci težje zaznajo prve znake razvoja parodontalne bolezni,
- zakaj se parodontalne bakterije v ustih kadilcev hitreje razvijejo,
- zakaj imajo kadilci 300 % večjo verjetnost, da izgubijo vse zobe,
… in še veliko več!