Ko ostanemo brez enega ali več zob, lahko to pomembno vpliva na naše splošno počutje, samozavest in nenazadnje tudi na družbeno sprejemljivost.
Pri izgubi zoba zaradi parodontalne bolezni, poškodbe ali katerega drugega razloga se posamezniki znajdejo v precejšnji stiski. Ta je še posebej huda, ko zaradi izgubljenega zoba na vidnem mestu zazeva črna luknja, ki kazi videz. Nekoliko manjša stiska je, če se to zgodi v zadnjem delu ust, kar pa ima za posledico zelo oteženo žvečenje. Hrano je treba primerno prežvečiti, da lahko prebavni procesi kakovostno potekajo. Dokazano je, da imajo ljudje brez zob precejšnje težave s socializacijo; zdravi zobje so odraz sodobne družbe.
Najboljša rešitev, ko v ustih nastane luknja, je zobni vsadek
Implantat ali zobni vsadek je običajno najboljše nadomestilo za izgubljeni zob. Pri zobnem vsadku gre za »vijak«, ki po funkcionalnosti posnema korenino zoba in na določenem mestu v ustih omogoča namestitev nove zobne krone ali mostička. Še vedno je najbolj razširjena uporaba kovinskih zobnih vsadkov, ki so izdelani iz zlitine titana, vse bolj pa se uveljavlja sodobna keramična alternativa, ki jo predstavljajo zobni vsadki iz cirkonijevega oksida. Te uporabljamo tudi v Ustni Medicini. Zavedati se moramo, da je vstavljanje zobnega vsadka velik poseg v naše telo, zato naj bo izbira strokovnjaka, ki bo opravil poseg, izjemno premišljena, saj si v nasprotnem primeru lahko nakopljemo velike težave, nekatere celo nepopravljive.
Za vas sem pripravil 4 ključna pravila, s katerimi morate biti seznanjeni, preden se odločite za takšen poseg v telo, kot je namestitev zobnih vsadkov!
Zakaj je pomembno, kakšen zobni vsadek imamo v ustih
Verjetno ste slišali veliko žalostnih zgodb, ko so ljudje pripovedovali o tem, da njihovo telo ni sprejelo implantata ali pa da imajo ves čas občutek, da nekaj v ustih enostavno ni v redu, odkar je luknjo zapolnil umeten zob. Dr. Sebastjan Perko, dr. dent. med., eden vidnejših raziskovalcev na področju materialov zobnih vsadkov in mostičkov na slovenskih tleh, je za vas pripravil video, kjer boste izvedeli vse o pomenu izbora materiala, ki ga zobozdravnik vstavlja v vašo dlesen.
Zaupajte mi e-naslov, kamor vam pošljem štiri ključna pravila, da bo imel poseg dolgoročen učinek, ki vam bo prinesel zdrav in lep nasmeh brez nepotrebnih zapletov v prihodnosti.
Včasih se ljudje obnašamo do svojega telesa tako, kot da je vse nadomestljivo. Na srečo so tudi zobje nadomestljivi, a če pri nadomeščanju izgubljenih zob pride do napak, so posledice lahko nepopravljive.
Tukaj pa še pismo naše pacientke Lidije V. iz Velenja, ki nam je po opravljeni terapiji in prenovljenem nasmehu napisala: