Parodontalna bolezen je zelo nevarna in prizadene več kot 80 % slovenske populacije!
Ni treba, da se to zgodi tudi vam, če le dovolj hitro ukrepate. Računalniško merjenje zobnih žepkov omogoča natančen vpogled v stopnjo razvoja parodontalne bolezni.
V resnici lahko le strokovnjakinja oceni, če so prisotne zobne obloge. Zobni kamen se namreč nabira tudi pod nivojem dlesni, tega pa sami ne morete opaziti. In ravno na tem mestu je najbolj nevarno, da se razvije parodontalna bolezen oziroma lahko že po 48 urah v gingivitis – predhodnika parodontalne bolezni, če ta ni pravočasno odkrit in zdravljen.
Redni obiski so ključni za zdravje dlesni in zob, kar je predpogoj tudi za »estetski« del nasmeha. Z rednimi pregledi pa bo zdravljenje gingivitisa precej bolj prijetno, hitreje in cenejše.
Meniš, da nimaš zobnih oblog? Pridi na pregled – če jih nimaš, te čaka praktično darilo!
Mnogi se ob krvavitvi dlesni ne zavedajo, da gre za resno obolenje. Vsak nezdravljeni gingivitis oziroma vneta dlesen vodi naprej v parodontalno bolezen. S tem si po ugotovitvah študije Wordl Heart Federation nevede povečate možnost kapi ali druge kardiovaskularne bolezni. Parodontalna bolezen zadeva kar 45% do 50% globalne populacije. V najhujši obliki prizadene 11,2% ljudi in je šesta najpogostejša bolezen ljudi. To je še dodaten razlog, da zgoraj predlagana priporočila ustnih higieničark in zobozdravnikov vzamete resno. Dlje časa kot je parodontalna bolezen nezdravljena, bolj globoko napreduje vnetje. Posledično je vedno manj kosti, zato v bolj napredovali obliki zobje postanejo majavi ali celo izpadejo.
Izpadli zobje pa niso edina težava. Z neprimerno obravnavo parodontalne bolezni lahko ostanete brez primerne oblike kosti v ustih. Morda celo s tako slabo, da niti zobni vsadki niso več mogoči.
Ta scenarij ni izmišljen, ampak še kako resničen. Želimo vam pomagati in takšen razplet čim prej preprečiti!
Želim se naročiti na pregled!