Prenesite si knjigo!
Vložite čas vase in v svoje znanje. Knjiga pa vam bo omogočila, da boste ne le poskrbeli za celostno zdravje vašega telesa temveč tudi za lažjo komunikacijo z vašim zobozdravnikom.
Postavljate zobozdravniku vprašanja, pa nanje ne dobite odgovorov? Vas zanima, kaj bi ga morali vprašati, pa ga ne? Zakaj zobozdravniki govorijo čisto
“svoj jezik”?
Ravno temu »razpotju« smo v Ustni medicini posvetili knjigo
Coffee & teeth.
Resnice in zmote
o zobnih vsadkih
V knjigi ne boste našli kriminalnih ali ljubezenskih zgodb. Zobozdravstvo ni fikcija. Vam pa obljubimo, da se boste veliko naučili. Z branjem knjige boste pacienti vzeli v svoje roke usodo, ali bolje rečeno zdravje.
»Oboroženi« z znanjem boste lahko dosegli, da bo izbira primernega zdravljenja dobro argumentirana. Še več, z zobozdravnikom se boste lahko pogovarjali (in šli na kavo ali čaj).
Tako vam predlagamo tudi sklop vprašanj, ki bi jih po našem skromnem mnenju morali postaviti vsakemu zobozdravniku.
Med drugim so to – poleg vprašanja iz naslova odstavka – še:
Dobri odnosi na relaciji pacient – zobozdravnik so win-win situacija. Na eni strani pacient dobi pravo oskrbo in predvsem zdravje, zobozdravnik pa zadovoljnega in predvsem zdravega pacienta.
Predpogoj za to pa je dobra komunikacija. In ko bo takšna kot mora biti – trdno smo prepričani, da tudi po delni zaslugi te knjige – bodo vprašanja, kot je na primer to v podnaslovu, popolnoma odveč (kar pa ne pomeni, da v knjigi ni odgovorov nanje:).
Naj vam namignemo, katera vprašanja so še v ne preveč elitni družbi ne preveč smiselnih vprašanj:
Prenesite si knjigo!
Prenesite si knjigo!
Za še lažje sporazumevanje z zobozdravniki smo dodali tudi slovar zobozdravstvenih izrazov. Saj veste, da ne boste potrebovali »prevajalca«☺
Naj vam predstavimo venček zanimivih izrazov:
Klorheksidin – sredstvo za razkuževanje
Kavter (ki ni posteljni »kovter«) – sredstvo za odstranjevanje tkiva
Maksila – zgornja čeljust (lat.)