Marčevska domača kuhinja

Pred vami je marčevski, korona jedilnik. Zelo enostaven, a okusen. Prejšnjič smo zavili malo na Japonsko, Dejangelo se je zares potrudil in upam, da ste poskusili jedi tudi sami.

Danes pa gremo nazaj v Italijo.

Popečen kruh z gobami in kaprami

V ponvi segrejete 3 žlice olivnega olja. Dodajte 300 gramov nasekljanih jurčkov, žličko majarona in drobno nasekljan strok česna. Pražite na srednjem ognju 20 minut. Medtem postopoma dolivajte jušno osnovo, pribilžno 8 žlic. Nato dodajte žlico ali dve kaper in prav toliko nasekljanega peteršilja. Začinite s soljo in poprom in nato povečajte ogenj, da vsa tekočina izpari.Mešanico razporedite po popečenih kruhkih srednje velikosti. Na koncu lahko dodate še malo parmezana in kapljico svežega olivnega olja.

 

Pašta s kozicami in rukolo

Preden začnem z receptom, dve stvari. Testenine so lahko kar špageti, samo vsaj debelina 7. Kar se tiče rakcev, morajo biti sveži, če jih ne dobite, pa priporočam kar tiste zmrznjene Premium Spar programa. Ko se odtalijo in gredo na ponev, ohranijo svojo obliko in ne oddajo skoraj nič tekočine. V vsakem primeru kozice, preden gredo v ponev, dobro osušite na papirnati brisači.

Torej, najprej skuhajte špagete ali tagliatele na al dente, raje pol minute manj, kot piše v navodilih. Prihranite tudi malo vode, v kateri so se kuhale testenine.

V ponvi segrejte 5 žlic olivnega olja in dodajte po dva nasekljana stroka česna in rdeča čilija.

Ko začne česen pridobivati rumeno zlat izgled, dodajte 400 gramov kozic, premešajte in po minuti dodajte deciliter suhega belega vina in 3 žlice pireja iz posušenih paradižnikov. Če ga ne najdete na polici, ga lahko naredite tudi sami. Enostavno zmeljite s paličnim mešalnikom 6 posušenih paradižnikov v olju.

Po nekaj minutah nežnega mešanja vmešajte še testenine, sok ene limone, pest nasekljane rukole in malo vode, v kateri so se kuhale testenine. Vse premešajte, posolite in popoprajte.

Ko servirate, razdelite med krožnike še drugo pest rukole in potresite po jedi.

 

New York Cheescake

Kadarkoli je postrežena, slišim samo en odziv. »Najboljši cheescake v mojem življenju!!«

Za tole sladico si namenite malo več časa, uro in pol denimo, plus ohlajevanje v hladilniku.

Segrejte pečico na 160 stopinj Celzija. Z maslom premažite okrogli, 24-centimetrski pekač. Vzemite 350 gramov piškotov; jaz vedno združim Leibnitz polnozrnate in Speculaas. Zmeljite jih v mešalniku ali pa jih potolcite v prozorni vrečki za živila. Pretresite v posodo za mešanje in dodajte 120 gramov stopljenega masla. Premešajte in pretresite na dno pekača. Nato s prtiski rok razporedite celotno maso, da bo dno stabilno. Pomembno je, da natančno zapolnite tudi robove pekača. Nato postavite v hladilnik, da počiva.

Medtem v mešalnik (če imate planetarnega, ste posebej zmagali, bo pa vsak dovolj dober) vmešajte 900 gramov kremnega sira, npr. Philadelphia. Ko je sir gladek, postopoma vmešajte 150 gramov sladkorja v prahu. Med konstantnim, a počasnim mešanjem dodajte še 5 jajc, ne naenkrat, ampak eno za drugo. Nato vmešate še sok 6 limet in žlico vanilijevega ekstrakta. Sirno mešanico prenesite na biskvitno dno in razporedite enakomerno.

V pečici pecite 50–55 minut. Na prepecite, saj mora biti pečeni prvi del rahlo pečen. Pred drugim delom naj počiva pekač zunaj vsaj 15 minut. V tem času pa povišajte temperaturo pečice na 220!!

Za drugo peko stepite 3 beljake, izgledati morajo kot stepena smetana. Nato postopoma vmešajte 110 gramov sladkorja v prahu in na koncu še 40 gramov zmletega kokosa ali kokosove moke.

Vse skupaj prenesite na cheescake in z žlico oblikujte v neravno, valovito prekrivalo. Mora biti debelo 2 cm.

V pečici pecite 5–7 minut oziroma spremljajte napredek. Želite izgled zlato rjavega beljaka.

Sedaj pa najpomembnejše. Cheescake naj počiva izven pečice, da se ohladi na sobno temperaturo, nato pa ga obvezno postavite v hladilnik za vsaj 3 ure. Še bolje čez noč.

Preden servirate, potresite s pulpo stisnjene limete. Lahko pa tudi z nasekljanimi blanširanimi mandlji.

Chef Matteo

MORDA VAM BO VŠEČ

Dodaj odgovor